top of page
עבודה צר.png

פנג שואי - מאמרים

איך לבחור בית נכון / מאי בן פרין

איך בוחרים בית שיהיה נעים להתגורר בו, איך יודעים שהוא יהיה מלא באנרגיות חיוביות ובברכה? רגע לפני מעבר  דירה, שימו לב למספר עקרונות בבחירת  בית, שאם תקפידו ליישמם, תרגישו בבית שלכם באמת בבית. 

מעבר לדירה חדשה - בין אם שלכם ובין אם שכורה - הוא מהלך משמעותי מאוד, ועבור רובנו נחשב לאחת ההחלטות החשובות בחיים. מבחינת הפנג שואי שינוי מקום מגורים עשוי - או עלול - להשפיע על המזל ועל מהלך החיים, יותר מכפי שניתן לשער.

במהלך חיפושיהם אחר בית החלומות, פונים אלי אנשים רבים ושואלים למה עליהם לשים לב כשהם בוחנים בתים אפשריים למגורים - איך ידעו שהבית שבחרו יביא עימו ברכה והזדמנויות חדשות ואיך ידעו אם הוא בכלל מתאים להם ויענה על צרכיהם.

כשיועץ פנג שואי בודק את הנתונים האישיים לפי תאריך הלידה וכיווני הבית, הוא יכול לקבוע איזה פוטנציאל אנרגטי קיים בכל אחד מחלליו הפנימיים ובסביבה החיצונית המקיפה אותו. אולם לפני שאתם פונים לייעוץ מקצועי, תוכלו להעריך בעצמכם את מידת התאמת הבית לצרכים ולאנרגיות, וזאת באמצעות יישום של מספר כללי פנג שואי הנכונים לכל מרחב מגורים.

פנג שואי - לבחור בית חדש

בדק בית

 

ראשית, זכרו כי קשה למצוא בית מושלם, העונה לכל עקרונות הפנג שואי, והדבר נכון גם במקרים בהם בית שכזה נבנה מראש ועל פי כל הכללים. למרות זאת, אם יענה הבית על מספר רב ככל הניתן מבין האספקטים הבאים, הוא בהחלט יכול להיות הבית המתאים ביותר עבורכם:

 • הבתים המקיפים את הבית משמשים כמערך ההגנה שלו, ולכן כדי לזכות בתמיכתם, על גובה הבית שלכם להתאים לגובהם של הבניינים הסמוכים. בית נמוך הניצב בין שני בניינים גבוהים עלול לגרום לדייריו לחוש שפופים ומאוימים, בעוד בניין גבוה מאוד בסביבת בתים נמוכים, אינו מספק לדייריו תחושת הגנה ותמיכה, בהיותם "חשופים בצריח".

 • עמודי חשמל גבוהים, אנטנות סלולריות ומקורות מים לא נקיים הקרובים למבנה, מפריעים לזרימת הצ'י ויוצרים שדות אנרגיה משובשים. במצבים קיצוניים הדבר אף עלול לגרום לנזקים בריאותיים. לכן, העדיפו סביבת מגורים עתירת צ'י מיטיב וחיובי, המתקבלת באמצעות צמחייה בריאה ועשירה.

 • סביבה מטופחת משפיעה אף היא על איכות הצ'י. וודאו שהרחוב בו שוכן הבית נקי, שהגינות מתוחזקות היטב, ושהאשפה לא זרוקה ברחוב באופן המשדר הזנחה.

 • כשאתם בוחנים את סביבת המגורים בררו האם סמוך לבית פועלים מוסדות בהם מתקיימת פעילות לא חוקית או אלימה. כמו כן, הימנעו מלהתגורר בבית הסמוך למקומות בילוי רועשים או מפוקפקים.

 • נסו להתרשם גם מהסביבה האנושית של הבית - שכנים ידידותיים וטובים, מהווים מקור לתמיכה רגשית והגנה עבורכם.

 • כשדלת הכניסה של הבית פונה לרחוב ללא מוצא או לצומת T - הבית חשוף לזרימת צ'י מזיקה. מסלול התנועה הישר והארוך בצומת מאיץ את זרימת הצ'י לעבר הבית, הופך אותו לאגרסיבי ויוצר מתחים בקרב דייריו. בנוסף, רחוב ללא מוצא מבטיח אומנם שקט יחסי, אך האנרגיה הנכנסת אליו תהיה חסומה. ההשפעה על חיי הדיירים תהיה דומה - תחושה של חוסר מוצא או קושי להסתכל לעבר העתיד.

 • ממש כמו דייריו, גם הבית זקוק ליכולת להביט קדימה ללא הפרעות. לכן העדיפו בית בו הנוף פתוח ונטול חסימות.

 • וודאו שלפחות לחלק אחד של הבית נכנסות קרני שמש. כמות אור מספיקה תשמור על זרימה טובה של אנרגיה וחום השמש ישמור על הבריאות.

 • שימו לב לרמת התחזוקה של הבית - שהקירות לא מתפוררים או סדוקים, שאין טחב ורטיבות ושהצנרת תקינה.

 • מומלץ לא לבחור בבית בו התקרה משופעת או מונמכת, או שיש בו קורות בולטות. דבר זה עלול לגרום לתחושת לחץ וכבדות על הדיירים, במיוחד בחדר השינה.

 • חדרים ריבועיים או מלבניים נחשבים לבעלי מבנה הרמוני, ועדיפים על פני חדרים בעלי קירות אלכסוניים היוצרים פינה חסרה בחדר.

 • ולא פחות חשוב, הקשיבו לתחושות הבטן שלכם. הסתובבו ברחבי הבית באופן חופשי והגדירו לעצמכם מה אתם מרגישים בו: נעים לכם? רגוע? מלחיץ? מעיק? אם משהו בנים משדר ש"זה לא זה", כדאי שתשקלו בשנית את מעבר הדירה וחפשו משהו שלם יותר. 

wix.png

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

shutterstock_282561389.jpg
mirror.png
small.png

אני מתחייבת לא להשתמש בנתוני ההרשמה לשום שימוש מלבד זה המצויין למעלה 

bottom of page