top of page
סלון צר.png

פנג שואי - מאמרים

ממש כפי שאנחנו מעצבים את ביתנו, ביתנו מעצב אותנו. על פי הבגואה, מפת הפנג שואי של הבית, קיימים בבית תשעה אזורים, שכל אחד מהם קשור לתחום חיים מסוים וניתן להפעלה באמצעות סמלים מתאימים. אם הקריירה מדשדשת מוסיפים מים זורמים, להצלת מוניטין ירודים מדליקים נרות אדומים, וכנגד מריבות במשפחה מרבים בתצלומים. 

אמנות הפנג שואי היא יותר מהזזת חפצים בבית וסידור שונה של הריהוט. זוהי שיטה מרתקת להתפתחות אישית, המאפשרת לכל אחד להסתכל על ביתו ועל חייו בדרך חדשה. מאחר שביתו של אדם הוא הרחבה שלו, הוא משקף את עולמו הפנימי ואת מציאות חייו. במהלך תקופת המגורים מתקיימת השפעה אנרגטית הדדית בין הבית ובין הדייר. ככל שהדיירים חיים בבית זמן רב יותר, כך הוא מבטא את מהלך חייהם בצורה נאמנה ומדויקת יותר, כאמירתו של וינסטון צ'רצ'יל: "אנחנו מעצבים את ביתנו ואחר כך ביתנו מעצב אותנו".

במסגרת קשר זה נעשה בפנג שואי שימוש במספר נוסחאות. הפופולרית שביניהן היא הבגואה (פקואה) - מפת הפנג שואי של הבית. לפי מפה זו כל אזור בבית קשור לתחום חיים מסוים - קריירה, בריאות, שפע, מוניטין, אהבה, שמחה, תמיכה והתפתחות אישית. קושי או עיכוב בתחום כלשהו בחיים מוצא לרוב את ביטויו באזור המקביל לו בבית, ולפיכך, כדי להביא מזל לאותו תחום חיים, יש להעצים או "להפעיל" את הצ'י (אנרגיית החיים) באזור המתאים לו בבית לפי מפה זו. 

מפת הבגואה - הצלחה בכל תחומי החיים

כדי להשתמש בנוסחת הבגואה, יש לחלק את תוכנית שטח הבית לתשעה חלקים שווים, כך שתתקבל מעין רשת בצורת מטריצה 3X3, שכל ריבוע בה פונה לאחד משמונת כיווני השמים.

שמונת הריבועים המכונים "חלקים", "אזורים", או "פינות", מייצגים תחומי חיים שונים, והריבוע התשיעי הוא המרכז - לב הבית. כל פינה ניתנת להפעלה באמצעות רעיונות סמליים. 
נוסחת הבגואה ישימה בכל קנה מידה, ולכן ניתן למפות בעזרתה בית, עסק, חדר ואפילו שולחן. הפעלת חלקי הבגואה השונים מתבססת על שני עקרונות עיקריים: השבת האיזון האנרגטי לאותו אזור בבית והפעלה סימבולית של תחום החיים הרצוי. את השינויים המתרחשים בחיים, המתבססים על הפעלות אזורי מפת הבגואה, ניתן לראות בדרך כלל בתוך מספר שבועות ועד כמה חודשים.

צפון: מפה תצא קריירה

האזור הצפוני בבית קשור לתחום הקריירה ומיוצג על ידי יסוד המים. ב"קריירה" הכוונה היא לא רק למשרה הנוכחית שבה מחזיק הדייר, אלא לכל עיסוק עיקרי בחיים שמהווה בשביל הדייר בבית את מרכז הקיום. המים, מלבד היותם סמל לשפע כלכלי, מייצגים גם את היכולת לצלול לעומקם של דברים ולזרום בנתיב החיים. לכן הוספת יסוד המים לאזור הצפוני גורמת להנעת הכוחות הפנימיים שיביאו לידי ביטוי את רצונותיכם העמוקים.

אם אתם חשים קושי לממש את הפוטנציאל המקצועי הטמון בכם, רוצים למצוא עבודה חדשה, לשפר קריירה קיימת או למצוא כיוון חדש בחיים, הפעילו את הפינה הצפונית על ידי הוספת מים טבעיים או יצירת אומנות של מים זורמים - נחלים ומפלי מים. בנוסף, תמונה שמייצגת את היעד המקצועי שאליו אתם שואפים להגיע, תאפשר לכם להתמקד בו ולהתמיד בהשגתו.

פנג שואי - לקדם את הקריירה

צפון-מזרח: ידע והתפתחות אישית

 

הפינה הצפון-מזרחית מייצגת את הידע, התבונה והשלווה הפנימית, החשובים להתפתחות האישית. אין הכוונה לידע פורמלי הנרכש במוסדות ההשכלה, אלא לחוכמה הנובעת מהידיעה הפנימית שלנו את עצמנו. ידיעה זו מושגת בסופו של תהליך נפשי ורוחני ארוך של התבוננות עצמית. האנרגיה בפינה הצפון-מזרחית טובה להתרגעות ולמדיטציה, ומתאימה גם לעשיית חשבון נפש אישי לאחר בניית הקריירה וצבירת ההישגים. בפינה זו יש להניח כל דבר שמחבר אתכם לפנימיותכם - יומן אישי, קלפי מסרים או טארוט. בנוסף, כדאי לתלות בפינה הצפון-מזרחית תמונות של מקומות שקטים או קדושים, תמונות של אנשים רוחניים, אמרות חוכמה ופריטים הקשורים ללימודים וידע.

פנג שואי - להתפתחות אישית

צילום: אמנון  אייכלברג

מזרח: בריאות ומשפחה

 

הפינה המזרחית בבית אחראית על התחלות חדשות, בריאות ויחסים במשפחה. בריאות טובה ויחסים משפחתיים תומכים מהווים בסיס איתן לחוסן פיזי ונפשי. יסוד העץ באזור זה מניע את אנרגיית הצמיחה והגדילה ומשפיע על היכולת להתחיל דברים חדשים בחיים, ולכן כדאי להפעיל את הפינה אם אתם חשים אובדן אנרגיה וחוסר התחדשות או סובלים מבעיות בריאות. מאחר שהפינה המזרחית אחראית גם על שיפור היחסים בתוך המשפחה, בין הדורות, בין ההורים לילדים ובין הילדים עצמם, רצוי לתלות בה תמונות משפחתיות מתקופות מאושרות בתוך מסגרת עץ, וכן להניח בה חפצים בעלי ערך רגשי שעברו בירושה. בנוסף, מומלץ מאוד לחזק את יסוד העץ ולהוסיף שתילים או עציצים הצומחים למעלה.

פנג שואי - להרמוניה משפחתית

דרום: מוניטין והכרה חברתית 

 

הפינה הדרומית במפת הבגואה מתייחסת למוניטין, לפרסום ולדימוי הציבורי שלנו. מידת ההצלחה בחיים תלויה בעבודה קשה ומאומצת, אך גם ביכולת לזכות בהכרה חברתית על ההישגים. אם אתם חפצים בפרסום והשגת מוניטין, תוכלו להשפיע מכאן על הדרך שבה אחרים רואים אתכם, ולשמור על שמכם הטוב ועל תדמיתכם בעיני המשפחה, חברים, עמיתים ואף הקהל הרחב יותר. האנרגיה החולשת על פינה זו היא האנרגיה של יסוד האש, ולכן רצוי להניח בה חפצים בצבעי אדום או סגול כצבע הלהבה, נרות אדומים או מנורות שיפיצו את אורן כאור הזרקורים. כדאי גם לתלות בפינה זו תעודות הוקרה, תמונות של אנשים מפורסמים או אישים דגולים ולהוסיף פרסים וגביעים.

פנג שואי - למוניטין מצויין

מערב: יצירה, שמחה ופיריון  

 

ראשיתה של יצירה היא בלידתו של רעיון חדש, המקבל מבנה, צורה וחיים חדשים. לכן תחום זה גם נקשר בפיריון והולדה. האזור המערבי בבית קשור לילדים, פרי היצירה הטבעית, וכן לכל מעשי היצירה שלנו בתחומי האמנות, הספרות והמוסיקה. אנרגיית המתכת האחראית על פינה זו תומכת ביכולת להביא לידי ביטוי כשרונות חבויים והמצאות מקוריות. בנוסף, מעבר לתכנון דברים חדשים, אזור זה אחראי על שמחת החיים, תענוגות והנאות. אם אתם מרגישים שאינכם יכולים לממש את יכולותיכם, שאתם לא נהנים מפירות היצירה שלכם או שחייכם קשים וכבדים, הוסיפו לאזור המערבי של ביתכם תמונות של ילדים או יצירות מעשה ידיהם, חפצי אמנות שלכם או יצירות של אמנים מוערכים, ציוד מוסיקלי, פריטים ממתכת, אבנים טובות ותכשיטים. 

פנג שואי - אזור השמחה והפיריון בבית

דרום-מערב: אהבה ושותפות 

 

האזור הדרום-מערבי במפת הבגואה מתייחס לכל סוגי היחסים שהבסיס שלהם הוא שותפות שוויונית. על ידי הפעלה של פינה זו בבית תוכלו לזמן לחייכם אהבה או לשפר זוגיות קיימת. במקום העבודה תוכלו לחזק שותפות עסקית ויחסים עם עמיתים לעבודה. יסוד הפינה הוא אדמה - היסוד הנקבי, האימהי. כמו אמא אדמה המזינה ומקבלת אליה את כל ברואיה, כך מייצג יסוד זה את תכונות הקבלה, ההכלה וההזנה החיוניות ליצירת קשרים, יחסים הדדיים ושותפויות. כדאי להניח באזור זה של הבית מזכרות רומנטיות, מכתבי אהבה, פסל של שתי ידיים שלובות לסמל קשר חזק ואוהב, זוג יונים, זוג ברווזים מנדריניים או כל זוג חפצים לפי אופי היחסים הרצוי. 

לזמן לחיים זוגיות וחיי אהבה

צפון-מערב: תמיכה וביטחון רגשי 

 

הפינה הצפון-מערבית נקראת אזור התמיכה ונחשבת לפינת האב במשפחה, זכר לימים שבהם האב היה המפרנס היחיד ושימש למשפחתו "גב" רגשי וכלכלי. אזור זה מייצג את התמיכה ותחושת הביטחון הרגשי שמעניקה לנו הסביבה הקרובה, ולכן הפעלתו תקרב אליכם חברים, מכרים או עמיתים לעבודה, שיסייעו לכם בנתינתם. בד בבד, תוכלו גם אתם להושיט מכאן עזרה לאחרים. כדי להפעיל את הפינה, שאלו את עצמכם ממי הייתם רוצים לקבל תמיכה (הורים, חברים, מדריך רוחני, אמונה דתית) והניחו בה תמונות של מקורות התמיכה או מזכרות שניתנו לכם על ידיהם. בפינה יתאימו גם דמויות של שישה מלאכים, שיסמלו את תמיכת השמיים והשמירה עליכם ממעל, וכן אלמנטים המייצגים את יסוד הפינה, יסוד המתכת. 

פנג שואי - איך לקבל תמיכה והגנה

דרום-מזרח: שפע ומזל  

 

פינה זו מתבקשים יועצי הפנג שואי להפעיל לעיתים קרובות, כדי להביא לחייהם של הדיירים שפע - לא רק שפע כלכלי, אלא בכלל "מזל טוב" בכל תחומי החיים: שגשוג, בריאות טובה, כבוד, שפע רוחני והיכולת לראות ברכה במעשים. הפינה הדרום-מזרחית שייכת ליסוד העץ (גדילה), והוספת יסוד המים (המסמל כסף) ייצור בה שילוב שיסייע לצמיחה כלכלית. מזרקה, למשל, תשמור על זרימת השפע, אולם יש לוודא שהמים זורמים לכיוון מרכז הבית ולא לכיוון החלון או הדלת - כלומר החוצה. בנוסף, אפשר להשתמש בסמלים סיניים מסורתיים, כגון מטבעות השפע ופסלון של צפרדע השפע המחזיקה בפיה מטבע מוזהב. 

צפרדע השפע
מטבעות השפע הסיניים

צפרדע השפע

 מטבעות השפע

פנג שואי - לבחור בית חדש
פנג שואי - בחדר הילדים
mirror.png

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

small.png

אני מתחייבת לא להשתמש בנתוני ההרשמה לשום שימוש מלבד זה המצויין למעלה 

bottom of page