top of page
עבודה צר.png

פנג שואי - מאמרים

הפנג שואי נעזר רבות בקריסטלים על מנת להפיח אנרגיות חיוביות בתחומי הבית. האומנות עושה שימוש בשני סוגים עיקריים: קריסטל פריזמטי המופקד על ויסות זרימת הצ'י במרחב, וקריסטל טבעי האמון על העצמת האנרגיה בבית. 

הקריסטלים היוו חלק בלתי נפרד מחיי האדם כבר משחר ההיסטוריה, ומאז ומתמיד שימשו כקישוט וכאבנים טובות לתכשיטים ולריפוי. גם הפנג שואי נעזר רבות בקריסטלים ובסגולתם המיוחדת להפעיל את אנרגיית החיים (צ'י) בבית. למרות שלכל סוגי הקריסטלים יש יכולת להשפיע על זרימת הצ'י, מבחין הפנג שואי בין שני סוגים עיקריים: הקריסטלים הפריזמטים המעובדים, והקריסטלים הטבעיים כמו הקוורץ או האמטיסט. 

קריסטל פריזמטי לויסות אנרגיה

הקריסטל הפריזמטי עשוי זכוכית מלוטשת. בתהליך עיבודו מוכנסת לתוכו עופרת ומעליו נוצרות מעין פאות. הקריסטל הפריזמטי קיים בגדלים ובצבעים שונים ומגיע בצורות מגוונות ככדור, מתומן וטיפה.

פנג שואי - קריסטל פריזמטי

אומנות הפנג שואי נעזרת רבות בקריסטל זה, כאשר השימוש העיקרי בו הוא ויסות זרימת הצ'י במרחב ובהאטתה.

כאשר דלת הכניסה או החדר נמצאים מול חלון, מתעורר חשש שהאנרגיה הנעה דרך הדלת תצא מהר מדי דרך החלון, מבלי שתשהה בחדר זמן ממושך ותזין אנרגטית את האנשים החיים בו.

לכו, על מנת להאט את זרימתו החדה של הצ'י, רצוי לתלות כדור קריסטל באמצע הדרך המחברת בין הדלת לחלון. כדור הקריסטל יאט את תנועת האנרגיה מהדלת, ויפזר אותה במידה שווה בחלל החדר, וזאת בטרם תצא מהחלון.

איפה לתלות?

את הקריסטל יש לתלות מהתקרה בגובה שלא יפריע למעבר אנשים מתחתיו. יש הנעזרים לתליית הכדור בחוט אדום הנחשב לצבע מעורר ומפעיל. תליית כדור קריסטל חיונית ביותר במקומות בבית בהם קיים "חלק חסר". מצב זה נוצר כאשר צורת החלל אינה מלבנית/ריבועית שלמה. מנקודת המבט של פנג שואי, היעדרן של האנרגיות באזור זה של הבית משפיע לרעה גם על תחום החיים הקשור אליו. אם באזור זה קיים חלון, מומלץ לתלות במרכזו כדור קריסטל. הקריסטל יכניס את האנרגיות החסרות אל שטח הבית ואל החיים. 

אם המרחב הבעייתי הוא בחדר המגורים או בסלון, ניתן לתלות מנורת שנדלייר דקורטיבית, המורכבת מקריסטלים רבים. ההשפעה תהיה דומה, אך המראה יהיה נעים יותר לעין.

ניתן גם לתלות כדור קריסטל במרכז החלון כדי להשביח את הצ'י הנכנס אל החדר. כשם שקרני השמש העוברות דרך הזכוכית נשברות לקשת צבעים ושולחות אלומות אור לתוך החדר, כך גם הצ'י המגיע מהחוץ נמשך אל הקריסטל וזורם אל תוך חלל החדר.

הקריסטלים הפריזמטיים שייכים לאלמנט המים. משום כך, תלייתם בפינת הקריירה, המופעלת על ידי האנרגיה של יסוד המים, תחזק את תחומי העבודה והקריירה בחייכם. פינה זו ממוקמת בחלק הצפוני של הבית.

חשוב להקפיד שהקריסטל יהיה שלם, ללא פגמים ובאיכות טובה. חשוב גם להתאים את גודל הכדור לגודל החלל בו הוא ממוקם. קשה יהיה להבחין בקריסטל קטנטן בחדר גדול מאוד, ואילו כדור קריסטל ענקי בחדר קטן ממדים יגרום לתנודות אנרגטיות חזקות.

קריסטל טבעי להעצמת האנרגיה

הסוג השני של קריסטלים המשמשים בפנג שואי הם אבני קריסטל טבעיות. זהו מינרל שמקורו באדמה ובכוחו להעצים את האנרגיה במרחב. בכל מינרל אצורות אנרגיות חזקות המקנות לו את יכולות האיזון והריפוי שלו. הטבע יצר אותו במגוון צורות ובצבעים מרהיבים וכתיקונים של פנג שואי ניתו להשתמש בו בצורתו הגולמית או המעובדת, כאבן בודדת או כצירוף של כמה אבנים.

פנג שואי - אבני קריסטל

המטען האנרגטי המיוחד אותו נושא הקריסטל הטבעי, משפיע על תנועת האנרגיה בסביבתו. כדי להגדיר את פעילות הצ'י באזור מסוים יש להשתמש במינרל בעל הסגולות המתאימות. למשל: כדי לעורר אהבה בחיים ולזמן זוגיות, הפעילו את הצ'י באזור המתאים בבית. לשם כך מומלץ להניח בפינה הדרום-מערבית (פינת הזוגיות והיחסים) של הבית או של חדר השינה שתי אבני רוזקוורץ.

רוזקוורץ - אבן האהבה

רוזקוורץ - אבן האהבה 

אם בחרתם לחזק את האהבה דרך חדר השינה, חשוב שלא להכניס אליו מושבות גדולות של קריסטלים, כיוון שנוכחותם תעורר בחדר תנועת אנרגיה רבה העלולה להפריע לשינה רגועה ולזרימה ההרמונית בו.

 

האנרגיה החזקה הקורנת ממושבה של אבן הסיטרין תעודד זרימת שפע אל חייכם אם תוצב באזור הדרום-מזרחי (אזור השפע) של הבית או של חדר העבודה. קריסטל מסוג זה אפשר לשים על שולחנות-צד, מדפי ספרים או כל מעמד אחר.

סיטרין - אבן השפע

סיטרין - אבן השפע

הקריסטלים המינרליים קולטים אנרגיה, ולכן חשוב לטפל בהם בצורה הולמת. פעולת הניקוי מטהרת אותם ומשמרת את תכונותיהם. רצוי לרחוץ אותם לעיתים קרובות במים צלולים וליבשם בשמש. 

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

wix.png
shutterstock_282561389.jpg
mirror.png
small.png

אני מתחייבת לא להשתמש בנתוני ההרשמה לשום שימוש מלבד זה המצויין למעלה 

bottom of page