top of page
עבודה צר.png

פנג שואי - מאמרים

המראה אינה רק משקפת את דמותנו הפיזית, אלא מהווה אמצעי חיוני המגן עלינו ועל הבית מפני אנרגיות שליליות. מיקום נכון של המראה עוזר בניתוב זרימת האנרגיה והעצמתה, בהשלמת פינות חסרות בבית וביצירת אווירה של עומק ומרחב. בבואת הבית.

אין כמעט בית במערב שאינו מתהדר במראה גדולה התלויה על אחד מקירותיו. ברוב המקרים משמשת המראה אלמנט עיצובי ודקורטיבי שתפקידו העיקרי הוא לשקף את דמותנו בעת שאנו בוחנים את עצמו מולה. באומנות הפנג שואי מקבלת המראה חשיבות רבה בזכות סגולות אנרגטיות מהותיות. בכוחה של המראה להגן עלינו ועל הבית מפני אנרגיות שליליות, לנתב את זרימת האנרגיה (צ'י) בחדר ולהעצים אותה, וכן להשלים פינות חסרות בבית תוך יצירת אשליה של עומק ומרחב.

כללים

לפני שנעזרים במראה כאמצעי תיקון בבית חשוב להקפיד על מספר כללים:

תחזוקה - כל המראות צריכות להישמר נקיות וללא פגמים. אם יש בבית מראות שבורות, שרוטות או מעוותות חשוב להחליף אותן.

צורה - על המראות להיות ממוסגרות או מלוטשות ומעוגלות בקצותיהן. זאת על מנת למנוע סכנה בטיחותית מפינותיהן החדות ולמנוע מדמותנו להיקלט בתודעה כשהיא חתוכה ומקוטעת.

גודל - על המראה להיות רחבה דיה על מנת שתשקף יותר מאשר את בבואתו של הגוף הפיזי, אלא גם את הנפש. השדה האנרגטי המקיף אותנו נקרא הילה והוא מתפשט סביב גופנו. שדה אנרגיה זה מהווה חלק מהותי מישותנו, לא פחות מאשר האני הפיזי שלנו.

שלמות האני - רצוי להשתמש במראה המשקפת את פנינו או דמותנו בצורה שלמה וחלקה. יש להימנע ממראה המורכבת מכמה חלקי מראות כדוגמת אריחי מראה קטנים היוצרים דמויות שבורות.

בבואה חצויה - בעיה נוספת עלולה להיווצר כאשר שתי מראות מוצבות זו לצד זו והחיבור ביניהן יוצר קו חלוקה בעייתי החוצה את הגוף. התוצאה - שליש מהבבואה שלנו יופיע במראה אחת, שליש בשניה, ואילו ה"מרכז" שלנו יהיה חסר. הפתרון כאן הוא להרחיק את המראות זו מזו, כך שיישאר לפחות רוחב של גוף אחד בין שתיהן.

היכן לתלות מראות לפי הפנג שואי

היכן לתלות 

השימוש במראות הוא אחד התיקונים הנפוצים ביותר בפנג שואי, אך חשוב מאוד להבין כיצד והיכן לתלות אותן, ואיפה מומלץ לא לתלות.

היכן רצוי לתלות

מרחב חסר - פעמים רבות משתמשים במראות כהשלמה של חוסרים במבנה הבית. כשמרחב מסוים בבית חסר הוא הופך להיות שלילי, ומשפיע לרעה על תחום החיים הקשור אליו. במקרה זה מומלץ לתלות מראה בחלל החסר. לדוגמא, אם חסרה בבית הפינה הצפון-מזרחית, האחראית על השפע והמזל (במפות סיניות ממקמים את הצפון למטה), מומלץ לתלות מראה על אחד משני הקירות הגובלים במרחב החסר, שתשקף את פנים החדר ותיצור תחושה של מרחב קיים במקום חסימה.

שירותים - על-פי הפנג שואי, חדר השירותים נחשב כאזור חלש מבחינה אנרגטית, כאשר בכל שימוש בשירותים בורח הצ'י מהבית דרך מערכת הביוב. תליית מראה קמורה על דלת חדר השירותים מבחוץ, תמנע מהאנרגיה להיכנס לאזור ותעצור את יציאתה מהבית.
מסדרון - אם המסדרון בנוי כמעבר צר או מוגבל, תליית מראות על קירותיו תיצור בו תחושה של מרחב ועומק. גם שהייה בחלל קטן יכולה להיות פחות צפופה  ויותר  נינוחה בהשפעת מראות המרחיבות אותו. תליית מראה באזור המסדרון גם תאט את זרם האנרגיה החזק הנוצר מתאוצת הצ'י הנע במסדרונות ארוכים וישרים, ותיצור תנועה איטית ורגועה של אנרגיה בחלל. הקפידו לא לתלות מראה בקצה המסדרון כדי לא להכפיל את אורכו.

חדר אוכל - מקום מומלץ נוסף לתליית מראה הוא מעל שולחן האוכל. המראה "תכפיל" את כמות האוכל ותעצים את אנרגיית השפע בבית.

פינות בגואליות - המראות, כמייצגות את אלמנט המים, יכולות לעורר את האנרגיה באזור בבית הקשור ליסוד המים (תחום הקריירה) או באזורים השייכים ליסוד העץ (תחום הבריאות ותחום השפע והמזל).

 

היכן לא לתלות

 

יש להימנע מתליית מראה מול דלת הכניסה בצורה שתשקף בעת פתיחתה את החוץ. רוב האנרגיה הנכנסת לבית או לחדר מגיעה מפתח הכניסה. אם תוצב מולו מראה היא "תחזיר" החוצה את האנרגיה, ובכך תמנע ממנה לחדור פנימה.

בנוסף, רצוי לא לתלות מראה בחדר השינה משום שהיא עלולה לפגוע באיכות השינה. המראה משקפת את החדר ואת האובייקטים הנמצאים בו, ובכך מכפילה את כמות האנרגיה במרחב. מראה המוצבת ממש מול המיטה או מעליה, ומשקפת את גוף הישן ותנועותיו תגרום לעוררות יתר שתתבטא בנדודי שינה או בשינה טרופה. כדי ליצור אווירה רגועה ונינוחה בעת השינה מומלץ להוריד את המראה, לשנות את מיקומה בחדר, או לכסותה בבד.

 

בנוסף, חשוב להדגיש כי המראות אותן אנו מציבים בבית, במשרד, או בכל חלל אחר, משקפות גם את הסביבה בה אנו חיים. רצוי שהתמונה הנשקפת במראה תהיה נעימה לעין ולא תכפיל אנרגיות שליליות כדוגמת אי-סדר, או אשפה. לכן, מומלץ להציב את המראה במיקום ש"יכניס" הביתה נוף יפה, צמרות עצים, שמיים תכולים או מקור מים.

wix.png
shutterstock_282561389.jpg
iStock_000007625253XSmall.jpg

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

small.png

אני מתחייבת לא להשתמש בנתוני ההרשמה לשום שימוש מלבד זה המצויין למעלה 

bottom of page