top of page
עבודה צר.png

פנג שואי - מאמרים

השימוש בסמלים הוא מרכיב משמעותי בעבודת התיקון בפנג שואי, שמטרתה להניע אנרגיה תקועה, לגרש אנרגיה שלילית ולחזק אנרגיה חיובית. את כל הסמלים ניתן לייצג באמצעות חפצים דקורטיביים, שגם יעטרו את הבית וגם יכניסו אליו אנרגיה מבורכת. כאן נכנס לתמונה שירות התיקונים של הפנג שואי, בדמות צב, פניקס, דגים, דרקון, מראה, מטבעות ושלושה חכמים. דבר אליי בסמלים. 

פנג שואי זו שפה של סמלים. לכל חפץ, פינה, או מיקום בבית יש סמליות המעניקה לו משמעות ייחודית ומשפיעה על אופן זרימת האנרגיה במרחב שמסביב. אנרגיה חיובית, הזורמת בבית ברכות, משפיעה לטובה על ההצלחה והשפע בחיים, בעוד שאנרגיה ש"נתקעת" בבית הופכת לשלילית ומקשה על ההתקדמות בחיים ועל מימוש הפוטנציאל האישי.

מאחר שהמוח האנושי מטמיע לתוכו דימויים וסמלים בצורה טובה יותר ממילים, השימוש בסמלים הוא מרכיב מרכזי בעבוד התיקון בפנג שואי. אמצעי התיקון מכונים "סגולות פנג שואי", ואלה נחלקות לשתי קטגוריות עיקריות: סגולות שמטרתן להניע אנרגיה תקועה או לגרש אנרגיה שלילית, וסגולות שמטרתן להזמין, לחזק ולהעצים אנרגיה חיובית בבית. במלאכת התיקון אפשר להשתמש בסמלים עם משמעות אוניברסלית, מסורתית או אישית. את כולם ניתן לייצג באמצעות חפצים דקורטיביים שונים, שייתכן שכבר קניתם בעבר בלי להיות מודעים לסמליותם.

שימו לב כי בביצוע התיקון יש משמעות מיוחדת לא רק לנוכחותם אלא גם למיקומם של החפצים. החשוב מכל הוא לבצע את התיקון מתוך כוונה מודעת וידיעה מה אתם שואפים להשיג באמצעותו.

מראה מראה שעל הקיר

מראה היא אחד התיקונים הנפוצים ביותר בפנג שואי, והיא משמשת למספר מטרות: מנתבת את זרימת האנרגיה (צ'י) בחדר ומכפילה אותה, משלימה פינות חסרות בבית, יוצרת אשליית עומק ומרחב ומשמשת כהגנה מפני אנרגיות מזיקות. אחד הסמלים הפופולריים ביותר ביותר להרחקת אנרגיות שליליות המופנות לבית או לעסק הוא - מראת בגואה. זוהי סגולה סינית בדוקה המשמשת כהגנה אנרגטית לבית, בדומה למזוזה ביהדות. המראה מסננת את האנרגיה השלילית המגיעה מהסביבה ומאפשרת רק לאנרגיה החיובית להיכנס לבית, בנוסף ניתן להיעזר בה כהגנה מפני שכנים צרי עין. נהוג לתלות את המראה מחוץ לבית, מעל דלת הכניסה או מצידה הימני.

מראת בגואה

לרכוב על הדרקון

 

בעוד שבמערב הדרקון ידוע כיצור מאיים, נושף אש ורוחש רע, אצל הסינים הוא הפך ליצור חיובי להפליא, המסמל את תמיכת היקום. זו מתבטאת במזל טוב, הזדמנויות בחיים, שפע, התפתחות וחוכמה. כיצור כל כך חיובי ומלא עוצמה, הדרקון נחשב למביא המזל הגדול ביותר. נהוג להכניס את הדרקון לבית בצורת פסלון, שלרוב צבוע באדום וזהב, ולהניח אותו בצד השמאלי של הבית (כשמבטנו מופנה לחזית). 

דרקון סיני

קרן השפע

 

כסף ומים מקיימים ביניהם קשרים סמליים ואנרגטיים, ולכן בפנג שואי המים מייצגים כסף ושפע רב. בית או בית עסק המשקיפים על הים יפעלו לטובתכם הפיננסית, וכך גם מזרקה קטנה או אקווריום שיוצבו ב"פינת השפע", היא הפינה הדרום-מזרחית בדירה או במשרד. העבודה לא מסתיימת פה: חשוב שהמים יהיו בתנועה מתמדת ולא מים "עומדים", ולכן יש להקפיד על נוכחות בועות ודגי זהב באקווריום. גם למספר הדגים יש משמעות סמלית: שמונה דגי זהב, כמספר השפע, ודג שחור נוסף למזל.

דרך נוספת להפעיל את השפע ולמשוך פרנסה לבית היא על ידי שימוש במטבעות השפע. מבנה מטבע השפע הוא של עיגול וריבוע - יין ויאנג, ולכן כל מטבע מייצג שלמות ושפע. רצוי לקשור ביחד שלוש מטבעות (או כפולות של 3, 9, 27) בחוט אדום ולתלות אותם על ידית הדלת, או ליד הקופה אם מדובר על בית עסק. אפשר גם להניחם בארנק, בתיק או להצמידן ליומן ההזמנות, או מדובר על בית עסק.

מטבעות השפע הסיניים

שובו של הפניקס

 

עוף החול האגדי, הפניקס, קם לתחייה כל 400 שנים ולכן מסמל את המוות והלידה מחדש. הפניקס, שצבעו אדום, מייצג את הכיוון שאליו פונה הבית ושדרכו מקבלים הדיירים מרחב ומעוף בחייהם. ממקום זה מגיעות הזדמנויות חדשות לדיירי הבית. הוא משפיע על יכולתם לראות קדימה, לצפות דברים, ועל בסיס זה לתכנן את העתיד תוך קבלה וביצוע ההחלטות הנכונות. לפיכך חשוב להקפיד שבחזית הבית יהיה מרחב פתוח ללא חסימות.

שיריון של צב

 

גב חזק חיוני לתחושת הביטחון בחיים, ולכן הסינים תמיד שוצרים על הגב שלהם. החיה שנבחרה לייצג את המשמעות הזאת היא הצב, הנושא את ביתו על גבו. לפי האגדה, על גבו של הצב התגלה בראשונה הדגם של מבנה היקום, ולכן הצב נחשב לאחת מארבע החיות המיתולוגיות המגינות על הבית. כחיה הנושאת עימה את ביתה על גבה, הצב מסמל הגנה, ביטחון ויציבות וכן את השמירה עלינו מאחור. מקובל לייצג את הצב באופן סמלי בחלק האחורי של הבית, מחוץ לבית או על הקיר האחורי של הדירה. 

פנג שואי - צב לתמיכה והגנה

מועצת החכמים

 

כמעט בכל בית סיני ניתן למצוא את שלושת החכמים המכובדים, לוק, פוק וסאו, המסמלים במיתולוגיה הסינית אריכות ימים, מעמד גבוה, מזל ושפע. הניחו את דמויותיהם של החכמים ביחד בחדר המגורים, גבוה יותר מגובה השולחן, ונוכחותם תביא לכם אנרגיה מבורכת. אם בחרתם לחזק את האהבה דרך חדר השינה, חשוב שלא להכניס אליו מושבות גדולות של קריסטלים, כיוון שנוכחותם תעורר בחדר תנועת אנרגיה רבה העלולה להפריע לשינה רגועה ולזרימה ההרמונית בו.

 

האנרגיה החזקה הקורנת ממושבה של אבן הסיטרין תעודד זרימת שפע אל חייכם אם תוצב באזור הדרום-מזרחי (אזור השפע) של הבית או של חדר העבודה. קריסטל מסוג זה אפשר לשים על שולחנות-צד, מדפי ספרים או כל מעמד אחר.

wix.png
shutterstock_282561389.jpg

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

mirror.png
small.png

אני מתחייבת לא להשתמש בנתוני ההרשמה לשום שימוש מלבד זה המצויין למעלה 

bottom of page