top of page
כניסה צרה.png

פנג שואי - מאמרים

כמו הפה בגוף האדם הקולט לתוכו מזון, כך דלת הכניסה בבית היא הפונקציה הראשונה הקולטת את האנרגיה מהסביבה החיצונית, ומעבירה אותה אל חללי הבית הפנימיים. כמה פתרונות פנג שואי פשוטים ליישום, יטפלו בבעיות הקשורות במבואת הכניסה לבית, ויבטיחו זרימה תקינה ומספקת של אנרגיה. נכנסים לאנרגיות חיוביות.

סביב מבנים ובתים קיימת תנועה בלתי פוסקת של אנרגיה. אנרגיות אלו חודרות אל פנים הבית דרך הקירות העוטפים אותו, אך ביתר קלות הן זורמות דרך הפתחים - החלונות והדלתות. הפתח החשוב ביותר בבית הוא דלת הכניסה הראשית, כיוון שדרכה נכנסת רוב האנרגיה. אם נדמה את הבית לגוף האדם, נוכל להקביל בין דלת הכניסה לפה. כמו הפה, כך דלת הכניסה היא הפונקציה הראשונה הקולטת את האנרגיה מהסביבה החיצונית, ומעבירה אותה אל חללי הבית הפנימיים.

כדי להבטיח שאל הבית תיכנס אנרגיה בריאה בכמות מספקת, חשוב לבדוק שלושה היבטים במסלול זרימתה:

  • איזו דרך עוברת האנרגיה עד הגעתה אל דלת הכניסה.

  • האם דלת הכניסה מעודדת כניסת אנרגיה או שמא מהווה דווקא מכשול?

  • מה מצוי באזור המבואה של הבית.

בית המקבל כמות רבה של אנרגיה חיובית ומנתב אותה בצורה חלקה וללא מכשולים אל מרחביו הפנימיים - יביא לדייריו שפע, בריאות ומזל. אולם, בית בו האנרגיה נכשלת בכניסתה אליו ולאחר שעברה את סף הדלת, סובלת מהפרעות בזרימה - עלולה לגרום לדיירים קשיים ומכשולים בהתקדמותם בחיים ובהשגת מטרותיהם.
כמה פתרונות פנג שואי פשוטים ליישום, יטפלו בבעיות הקשורות בדלת הכניסה.

מסלול הכניסה

רצוי שדרך הגישה המובילה לדלת הכניסה תהיה מעוקלת, וזאת כדי לעודד זרימה עדינה ובריאה של צ'י אל תוך הבית. אם דלת הכניסה נפתחת לתוך מסדרון ארוך או לגרם מדרגות היורד לכיוונה, מואצת אנרגיית הצ'י בכניסתה אל הבית. מצב זה עלול לערער את יציבות האנרגיה בתוך הבית. לעומת זאת, גרם מדרגות העולה לכיוון הדלת, עלול דווקא להאט את זרימת האנרגיה לבית. במקרים אלו משמשת צמחייה כפתרון מצויין וקל ליישום. על מנת לווסת את זרימת האנרגיה לכיוון הדלת, פשוט הניחו מחוץ לדלת עציץ בעל עלים המשתפלים כלפי מטה, דבר שיגרום להאטת הצ'י המהיר. מאידך, צמחים גבוהים יעודדו את הצ'י המתקשה לעלות במעלה המדרגות, להגיע אל דלת הכניסה.

גם כניסה ויציאה של אנשים מהבית משפיעים על תנועת האנרגיה. ככל שיותר אנשים יעברו דרך הדלת - כך תגבר זרימת האנרגיה הנכנסת וההשפעה האנרגטית של הדלת תגבר. 

חשוב לבדוק האם קיימת יותר מכניסה ראשית אחת לבית. על פי הפנג שואי, בית עם שתי דלתות ראשיות הנמצאות בשימוש, משול לאדם המדבר בשני קולות: בלתי אמין, מבולבל ווכחני. לבית הרמוני יש רק דלת ראשית אחת. אם אתם מתכננים שתי כניסות לבית, קבעו אחת מהן ככניסה ראשית שתשמש את כל בני המשפחה, ולדלת השנייה התייחסו כמשנית, כדי לא להפר את האיזון ביניהן.

דלת הכניסה

כדי שהצ'י יצליח להיכנס לבית חשוב מאוד להקפיד שהדלת תהיה תקינה: כלומר, שתהיה צבועה בשלמותה וללא סדקים, שהידית והמנעול יהיו תקינים ושהצירים לא יחרקו. 

חשוב לוודא שניתן לפתוח את הדלת בקלות עד לקיר. אסור שחפצים או רהיטים כלשהם יחסמו את פתיחתה או יגרמו לה להיתקע. דלת לא תקינה או קושי בפתיחתה, עלולים לגרום לכך שדרככם בחיים תהיה רצופת מכשולים, קשיים ומאבקים רבים, לפני שתנחלו הצלחות.

אנרגיית הצ'י נכנסת לבית בקלות רבה יותר דרך דלתות רחבות. על דלת הכניסה להיות רחבה במידה, כך שבני הבית יצאו וייכנסו דרכה בנוחות, אך לא רחבה מדי ביחס לבית, כדי לא לערער את שטף האנרגיה בו.

קרני השמש הן מקור חשוב של אנרגיה. במקרים בהם אור השמש אינו מגיע לחלקים מסוימים בבית במשך רוב שעות היום - בשל צורתו של הבית או הכיוונים אליהם הוא פונה - עלול הבית לסבול מרמת אנרגיה נמוכה ומתנועה איטית שלה. על מנת להכניס יותר אור לבית, כדאי לבחור בדלת כניסה מזוגגת או מזוגגת למחצה שתאפשר לאור לעבור דרכה. כדי להגביר את זרימת הצ'י אל פנים הבית, מומלץ אף להיעזר בתאורה מלאכותית שתוצב מחוץ לבית או במבואה הפנימית. המלצה זו רלוונטית במיוחד במקרים בהם דלת החזית פונה לכיוון צפון, או שהיא ממוקמת בחלל של גרם מדרגות או במבוא סגור וחשוך.

על מנת להגן על דלת הכניסה הראשית ולהרחיק ממנה אנרגיות שליליות מכל הסוגים, מומלץ לתלות מעליה או בצידה הימני, "מראת פקואה", שהיא סגולה סינית להגנה. המראה מורכבת מלוח עץ מתומן ובמרכזו מראה עגולה קטנה. המראה תהדוף את האנרגיה השלילית שתנסה להסתנן אל תוך הבית. תפקידה של כל אחת מצלעות המתומן הוא "לברך" את הבית במזל בתחומים שונים: כמו, בריאות, שפע, אהבה, קריירה ועוד.

מבואה

על פי הפנג שואי חשוב מאוד שהכניסה לבית לא תהיה עמוסה, שכן עומס ימנע מהאנרגיה להיכנס אל הבית. לכן, מומלץ לפנות את האזור המצוי לפחות מטר לפני הדלת - בתוך הבית ומחוצה לו - מחפצים, רהיטים או בגדים. דלת ראשית פנויה היא בעלת חשיבות לבריאותם של בני הבית. בנוסף, מכיוון שהמראה הראשון בכניסה משפיע על האווירה הכללית בבית, חשוב לטפח את הכניסה ולעצבה באופן נעים ומזמין. 

wix.png
shutterstock_282561389.jpg

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

mirror.png
small.png

אני מתחייבת לא להשתמש בנתוני ההרשמה לשום שימוש מלבד זה המצויין למעלה 

bottom of page