top of page
חדר שינה.png

פנג שואי - מאמרים

אוהבים אבל רבים? הזוגיות קיימת אך לא מתקדמת? או אולי אתם מעוניינים בבני הזוג הלא נכונים? הפנג שואי מספק גם לזה פתרון. בעזרת עקרונות הפנג שואי תוכלו לקדם את מטרותיכם הרומנטיות דרך עיצוב סביבת המגורים ולטפח את הבית יחד עם הזוגיות. 

כמו בהרבה דברים אחרים, גם אהבה זה עניין של מזל. אבל כמו בהרבה דברים אחרים - למה לחכות שהמזל יבוא אלינו? בעזרת עקרונות הפנג שואי אפשר לפתוח את הבית למזל גם בתחום האהבה.


מטרתו של הפנג שואי היא להעלות למודעות את החיבור בין העולם הפנימי לסביבה, וכך להביא לחיבור עם העצמי דרך המרחב האישי של כל אחד. זהו החיבור הרגשי המיוחד הגורם לנו לחוש אהבה דווקא לאדם מסוים ולא לאחר. לכן, אם אתם מרגישים שחיי האהבה שלכם תקועים ואתם רוצים אהבה וזוגיות חדשה, אם אתם מתקשים לשדר את המסר לאנשים הרצויים או שאתם מעוניינים לשפר זוגיות קיימת, תוכלו לקדם את מטרותיכם הרומנטיות באמצעות יישום עקרונות הפנג שואי.

 

שחררו את הבית מבן הזוג הקודם

 

אם סיימתם קשר ואתם מעוניינים בזוגיות חדשה, עליכם לברר תחילה אם אכן נפרדתם בתוך תוככם מבן הזוג הקודם. אם אתם מביטים מסביבכם ומוצאים עצמכם מוקפים בבית בחפצים שמעלים בכם זכרונות מאותו אהוב קודם (תמונות משותפות, מכתבים, מתנות), סימן שנוכחותו עדיין מורגשת ואולי אף כובלת אתכם אל העבר. כדי לשחרר את החסימה האנרגטית ולאפשר הזדמנות לפתוח דף חדש עם בן זוג חדש, יש להוציא "מזכרות" אלה מהבית או לפחות לאחסנן במקום סגור ורחוק מהעין.

 

חסימות אנרגטיות נוספות עלולות להיגרם כתוצאה ממיקום לא נכון של הרהיטים. חדר המגורים, למשל, הוא בדרך כלל הכניסה לבית, ולכן שאלת מיקום הרהיטים בו היא מרכזית. העמדת הריהוט מבטאת את היחס הרגשי שלכם כלפי אחרים: ספה או כיסאות הממוקמים כשגבם לכיוון הכניסה חוסמים את התקשורת עם העולם, ואורח הנכנס לביתכם עלול לתפוס אתכם כאנשים סגורים ומתבודדים. כדי לשחרר חסימה אנרגטית, שנו את הפוזיציה של הרהיטים, ותראו איך החשיפה למראה פתוח בכניסה לבית תעודד גישה פתוחה לחיים ותעזור לכם להיפתח לתקשורת אישית וחברתית.

 

מקדש אהבה בחדר שינה

 

חדר חשוב נוסף במערכת היחסים הזוגית הוא כמובן חדר השינה. חשיבותו של חדר זה נובעת משתי הפונקציות שהוא ממלא, שהן העיקריות והאינטימיות בחיינו - שינה ואהבה. מכיוון שאדם מבלה בממוצע כשליש מהיממה בשינה, חדר השינה מהווה את מקום התיקון הטוב ביותר שלנו. לפיכך יש לשמור על חדר השינה כסביבה מוגנת, רגועה ותומכת, ולמקם אותו באזורים היותר שקטים ופנימיים של הבית. יש להימנע ממיקום דלת חדר השינה מול החלון, מאחר שאנרגיית החיים הנכנסת מבעד לדלת "בורחת" במהירות דרך החלון מבלי להזין את הנמצאים בחדר וכך מחלישה אנרגטית את מי שגר בחדר. מעבר לחסכים האנרגטיים, מי שישן בחדר כזה עלול להתנסות במצב שבו הזדמנויות רומנטיות בחייו חומקות ממנו שוב ושוב בלי להתפתח לקשרים משמעותיים. תליית קריסטל בין הדלת לחלון היא פתרון שיצור חציצה אנרגטית ויפזר את האנרגיה בצורה טובה בחדר.

 

עיצוב חדר השינה, תוך שימוש בחומרים ובצבעים רכים, ישפיע על זרימה הרמונית של אנרגיית הצ'י ויסייע ביצירת האווירה המתאימה. אור מייצג את אלמנט האש ומעודד תשוקה וחמימות ביחסים, לכן מומלץ ליצור תאורה חמימה ונעימה באמצעות מנורות, עמעמים (דימרים) או נרות שיספקו גם נופך רומנטי.

 

קירות חדר השינה צריכים להיות צבועים בצבעים מרגיעים, כמו שמנת, קרם או צבעי פסטל. לחילופין, יש להימנע מצביעתם בלבן, דבר שייצור תחושת קור וניכור. צבע אדום נחשב לצבע של אהבה, חושניות וחום, ובתרבות הסינית אף נחשב למביא מזל. בשל היותו צבע מעורר הוא עשוי להשפיע לטובה על חיי המין שלכם, אולם שימוש בו בחדר השינה עלול להפריע לשנת הלילה השלווה. לכן יש להשתמש בו במתינות ובעיקר כצבע דגש. ולבסוף, יש להרבות במרקמים רכים וטבעיים, למשל מצעים מכותנה, פשתן או משי, וילונות בד, שטיחים וכריות רכות שיוצרים תחושה מזמינה.

 

המפתח לזוגיות טמון במיטה

 

המיטה בחדר השינה היא האובייקט שמסמל יותר מכל את הזוגיות, ולכן מיקומה הוא הדבר החשוב ביותר כשמדובר על שינה טובה ורגועה ועל חיי אהבה פעילים. רצוי מאוד להימנע מהצבת המיטה בקו ישר מול הדלת, כי עודף הצ'י הנכנס עלול לגרום לקשיי שינה או לקשיים בתפקוד המיני. כאשר הדבר איננו אפשרי, רצוי להציב פרגוד או כל חציצה אחרת שיאטו את זרימת הצ'י אך לא יחסמו את כניסתו. מיקום בעייתי נוסף של המיטה הוא מתחת לקורות בולטות מהתקרה. בנוסף על האיום על הישן מתחתיה ולהשלכות השליליות על הבריאות, קורה לאורך המיטה יוצרת קו הפרדה ועלולה לפגוע, באופן סימבולי, בתחושת הקירבה בזוגיות. תיקון אפשרי הוא לכסות את הקורה בבד או לצייר עליה כדי "להעלימה". בנוסף, אם צד אחד של המיטה צמוד לקיר, הדבר עלול להקשות עליכם במציאת בני זוג, כי מיקום כזה מעביר מסר שאין בחייכם מקום לאדם נוסף. לכן רצוי להזיז את המיטה מהקיר ולשמור על מעבר חופשי של לפחות 50 ס"מ משני צדדיה.  

פעמים רבות הופך ארגז המצעים שמתחת למיטה ל"מחסן" לעת מצוא. מצב זה גורם לשינה טרודה ויוצר אי שקט בזוגיות. לכן חשוב לפנות את האזור שמתחת למיטה או לאחסן שם רק את החפצים הרלוונטיים לשינה. לגבי המיטה עצמה, מומלץ להשתמש במיטה עשויה מעץ ולא ממתכת, ולהקפיד שתמיד תהיינה זוג כריות מונחות על המיטה, גם אם אתם ישנים לבד. לעומת זאת, אם סיימתם קשר ואתם רוצים לוודא שבן/בת הזוג לא יחזרו שוב לחייכם, הפכו את המזרן. המהדרין אף מחליפים מיטה.

פינת האהבה והזוגיות 

הפינה הדרום-מערבית בחדר המגורים או בחדר השינה היא פינת "האהבה והזוגיות". כדי לשפר זוגיות קיימת או לזמן מערכת יחסים חדשה, יש להפעיל פינה זו באמצעות הנחת סמלים זוגיים שמייצגים עבורכם זוגיות. אפשר להשתמש בסמלים המקובלים, כמו שני נרות, זוג יונים, זוג דולפינים או זוג פסלונים אחר מקרמיקה או חרס. אפשר לאמץ את הסגולה הסינית המסורתית לזוגיות בדמות זוג ברווזים מנדריניים צבעוניים מעץ. המלצה אישית שלי היא דווקא להשקיע אנרגיה במציאת סמלים המייצגים את אופי הזוגיות המתאימה לכם.

חשוב מאוד לזכור שמה שקורה על הקירות מתרחש גם בחיים. אם אתם רוצים קשר זוגי, כדאי שתתלו תמונות חיוביות של זוגות ולא של דמויות בודדות. פנג שואי תומך באנרגיות סביבנו ומחזק אותן כדי לפתוח בפנינו הזדמנויות רומנטיות חדשות בחיים. שינויים בחיים הזוגיים אכן יקרו לכם, אם באמת תהיו מוכנים לשינוי.

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

 

מעובד8.png

מזל טוב בכל תחומי החיים

shutterstock_282561389.jpg

פנג שואי - בחדר הילדים

cutcoins.png

לפתוח את ערוץ השפע

small.png

כל הסיבות לטהר את הבית

מאי בן פרין - פנג שואי וטיהור הבית
054-5783000

may@mychi.co.il

bottom of page